seksualinis smurtas

Seksualinis smurtas – vaiko vertimas tenkinti kito žmogaus seksualinius poreikius.

Seksualinė prievarta yra tada, kai nepadoriai liečiamas vaiko kūnas (pavyzdžiui, jo lytiniai organai), kas sukelia keistus nepatogius jausmus, baimę, gėdą; kai vaikas verčiamas liesti kito žmogaus lytinius organus; kai vaikas prievartaujamas; verčiamas žiūrėti pornografiją; kai vaikas filmuojamas nuogas.

Kur kreiptis?

Į suaugusį žmogų

Pirmiausia apie tai galėtum papasakoti suaugusiam žmogui, kuriuo pasitiki.
Tuomet jis galėtų kreiptis į:

  • Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos miesto / apskrities Vaiko teisių ir apsaugos skyrių
  • Policiją (reikia skambinti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112)
  • Įstaigas, teikiančias pagalbą (pavyzdžiui, „Paramos vaikams centras“ Vilniuje)
  • Pagalbos vaikams liniją (nemokamu telefonu 116 111)

Tavo kūnas priklauso tik tau. Niekas neturi teisės jo liesti be tavo leidimo. Jei kas nors su tavimi taip elgėsi ar elgiasi, tačiau nedrįsti apie tai kalbėti, gali parašyti mums laišką el. p. info@pagalbavaikams.lt.

Pagalbos vaikams linija dirba darbo dienomis nuo 11 val. iki 19 val. Visų pirma į skambučius trumpuoju numeriu atsiliepia VšĮ "Vaikų linija" konsultantai, kurie, nurodžius skambinimo priežastį, gali sujungti su Pagalbos vaikams linijos konsultantu.

Pamatyk, susipažink 

VšĮ Paramos vaikams centras nuo 2015 metų spalio 13 dienos visoje Lietuvoje vykdo tarptautinę socialinę kampaniją „Vienas iš penkių“ (daugiau informacijos apie kampaniją adresu http://www.pvc.lt/lt/socialines-kampanijos/1-is-5 )

VšĮ Paramos vaikams centro sukurti:

 Informacija tėvams ir specialistams

VšĮ „Paramos vaikams centras“ kartu su partneriais iš Lenkijos ir Latvijos sukūrė nemokamą e. mokymų sistemą  „Švietimas apie vaikų apsaugą nuo seksualinės prievartos realiame ir virtualiame pasauliuose”, skirtą tėvams ir specialistams. Ja nemokamai galima naudotis internete adresu www.pvcmokymai.lt.