emocinė pagalba

Jei taip nutiko, kad tavo tėvai skiriasi, t. y. vyksta skyrybų procesas, greičiausiai jautiesi labai pasimetęs, išsigandęs ir prislėgtas. Galbūt kaltini save dėl tokio savo tėvų žingsnio, o gal pyksti ant jų, nes tokiu savo sprendimu jie griauna be galo daug tau įprastų dalykų. Gali būti, kad jautiesi vienišas, paliktas su savo mintimis, jausmais ir baimėmis. Greičiausiai jauti didžiulį nerimą, nes nežinai, kaip toliau klostytis tavo ir tavo šeimos gyvenimas. Išgyvenimai, skiriantis tėvams, yra gilūs ir skaudūs, o visi kylantys jausmai labai reikšmingi. Svarbu jų neignoruoti. Žinoma, tam, kad žaizda užgytų, reikia nemažai laiko.

Atmink, tavo tėvai – suaugę žmonės, atsakingi už savo sprendimus. Tu nesi atsakingas (atsakinga) už iširusią tėvų santuoką. Tai yra jų pasirinkimas.

Jei tavo tėvai jau išsiskyrę, greičiausiai tavo gyvenime vyko ar vis dar tebevyksta didžiulės permainos. Galbūt jau nebesupranti, kas yra šeima. Namai tapo tušti, juose nebegali bet kuriuo metu rasti tėtį ir mamą. Galbūt tau teko kraustytis į kitą miestą ar vietovę, paliekant savo mokyklą, artimus draugus.