kas tau gali padėti?

Specialistai

Jei stinga drąsos ar noro kalbėtis su kuo nors apie savo išgyvenimus, gali skambinti nemokamais telefonais ar rašyti anoniminius laiškus. Telefonus ir adresus rasi žemiau pateiktoje lentelėje:

 

 Emocinės / psichologinės pagalbos tarnyba  Telefono numeris  Darbo laikas 

Interneto svetainės adresas,

el. paštas 

Pagalbos vaikams linija   116 111  Darbo dienomis
11.00-19.00
www.pagalbavaikams.lt
arba el. p. 
skyrybos@pagalba-
vaikams.lt
Vaikų linija    116 111  Kasdien 
11.00-23.00 

  www.vaikulinija.lt

Pagalba intrenetu 

http://www.vaikulinija.lt/ieskantiems-pagalbos/vaikams-ir-paaugliams/pagalba-internetu/#sidebar 

Krizių įveikimo centras  

8 640 51555

Skype-krizesiveikimas

 

I, III, V 16.00-20.00


VI 12-16 val.

 

http://www.krizesiveikimas.lt 

Konsultacijos teikiamos paskambinus per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą, Antakalnio g. 97, Vilniuje 

Pirma konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.

 

Jaunimo linija  8 800 2 8888 Visą parą  Pagalba internetu 
http://www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais/ 

  

Jei tavo mokykloje dirba psichologas, socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas ar kitas tau artimas specialistas, gali drąsiai pas jį užsukti ir pasikalbėti apie viską, kas tau neduoda ramybės. Jei norėsi, galėsi pas jį lankytis reguliariai arba pasikalbėti tada, kada tau labiausiai to reikės. Psichologas – tai žmogus, galintis padėti tau išgyventi pyktį, baimę ir skausmą, kuris kyla dėl tėvelių skyrybų. Jei nenori lankytis pas mokyklos psichologą, gali paprašyti tėvelių, kad jie tave nuvestų į miesto Pedagoginę psichologinę tarnybą, kurioje taip pat tu turėsi galimybę nemokamai pabendrauti su psichologu.

 

Vaikų dienos centrai

Juose galėtum leisti laisvą laiką po pamokų, užsiimti mėgstama veikla bei žaidimais. Tau padėtų paruošti pamokas centro savanoriaim ar socialinė darbuotoja. Centre galėtum pasikalbėti su psichologe (tiesa, ne kiekviename vaikų dienos centre yra psichologas) apie patiriamus sunkumus, kaip jautiesi dėl tėvelių skyrybų ar kitų sunkių išgyvenimų ir jausmų. Taip pat galėtum bendrauti su kitais centro vaikais, susirasti draugų, vasarą vykti į stovyklas ar išvykas.

Dėl vaikų dienos centrų užimtumo gali kreiptis į mokyklos socialinę pedagogę, psichologą ar klasės auklėtoją, pasiklausti tėvelių ar paskambinti nemokamu telefono numeriu 116 111 ir paprašyti pagalbos surasti tavo gyvenamojoje vietoje veikiantį vaikų dienos centrą, taip pat gali parašyti laišką e. p. skyrybos@pagalbavaikams.lt.

Labai svarbu išmokti spręsti nesklandumus ir nepasiduoti baimei. Taip įgysi pasitikėjimo savimi!

 

Taip pat gali naudingos informacijos rasti Jaunimo sveikatos tinklo interneto svetainėje adresu http://www.sveikatostinklas.lt/savipagalba/psichikos-sveikata/gera-nuotaika/01/01