Mitas ar tiesa?

Mitas Tiesa
Rūkymas ramina nervus ir gelbsti nuo streso Iš tikrųjų tabako komponentai neatpalaiduoja, bet slopina svarbiausias centrinės nervų sistemos sritis. Tačiau priklausomas nuo rūkymo žmogus nebegali atsipalaiduoti be cigaretės. Susidaro užburtas ratas: atsiradus stresinei situacijai – kyla noras rūkyti.
Rūkantys žmonės ilgiau išlieka liekni Rūkančiajam įprasta pradėti pakeitinėti maistą nikotinu. Tačiau cigarete slopinant alkio jausmą padidėja galimybė susirgti gastritu arba gali atsirasti dvylikapirštės žarnos opa. Bet kokiu atveju, nuo rūkymo nepriklauso žmogaus svoris, dėl to yra lieknų bei stambių rūkančių žmonių.
Metus rūkyti aš priaugsiu svorio Atpratimas nuo nikotino yra labai panašus į alkio kančias, todėl šie du pojūčiai dažnai maišomi. Alkio kančios gali būti numalšintos maistu, o visiškai numalšinti nikotino „alkio“ neįmanoma. Dažniausiai metus rūkyti priauga svorio tie žmonės, kurie pakeitė nikotiną užkandžiais, saldainiais ir pan.
Rūkymas sušildo, kai šalta Tabako dūmai suteikia apgaulingą šildomąjį efektą, nes juose esantys nuodai sutraukia kraujagysles, padažnina pulsą ir padidina kraujospūdį.
Pasaulyje rūko daug žmonių ir jiems nieko nenutinka – gyvena Gyvena, tačiau kaip? Žinoma, jaunus rūkančius žmones, tikėtina, dar nevargina ligos ir skausmai, kuriuos sukelia rūkymas. Tačiau laikui bėgant ir vyresni dažniau serga ir gydosi nei gyvena visavertį gyvenimą.
Įrodyta, jog rūkymas net 30 proc. padidina galimybę susirgti plaučių vėžiu. Taip pat rūkantieji dažniau serga chronišku bronchitu, skrandžio opa ir širdies kraujagyslių ligomis.
Jei mesiu rūkyti, patirsiu daug atpratimo kančių Fizinis atpratimas nuo nikotino nesukelia realaus skausmo. Tikroji kančia vyksta „mintyse“ ir ją sukelia abejonės. Dažniausia įsivaizduojama, kad metimas rūkyti yra auka, dėl ko aplanko įtampa bei jausmas, kad kažko netenki.
Surūkysiu „tik vieną cigaretę“ Nėra tokio dalyko, kaip tik viena cigaretė. Rūkymas yra priklausomybė ir sukelia grandininę organizmo reakciją. Taigi, tikėtina, kad surūkęs vieną atsitiktinę cigaretę vėliau užsidegsi ir kitą.

Svetainė www.nerukysiu.lt – tai interaktyvi interneto svetainė, skirta asmenims, norintiems atsisakyti šio žalingo įpročio, taip pat skirta motyvuoti asmenis nerūkyti.

www.nerukysiu.lt rasite interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai ir pokyčius metus rūkyti; informaciją apie pagalbą - interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti, teikiamos pagalbos telefonu metantiems rūkyti kontaktus, galimybę užduoti klausimą žinute ir gauti atsakymą Čia ir dabar.