fizinis smurtas

Fizinis smurtas – tyčiniai fiziniai veiksmai, taip pat ir fizinės bausmės, sukeliantys skausmą, sveikatos problemas ar pavojų gyvybei, sveikatai, normaliai raidai. Pavyzdžiui, mušimas, stumdymas, spardymas, smaugimas ir kt.

Kur kreiptis?

Į suaugusį žmogų, kuriuo pasitiki

Pirmiausia apie patiriamą fizinį smurtą galėtum papasakoti suaugusiam žmogui, kuriuo pasitiki (tėčiui, mamai, mokytojui, kaimynui ar kt.). Kartu galėtumėte aptarti pagalbos būdus bei imtis veiksmų, jog situacija pasikeistų.

Tau gali padėti:

  • policija (jei tavo sveikatai, saugumui ar gyvybei gresia pavojus, reikia nedelsiant skambinti nemokamu skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112)
  • gyvenamosios vietos vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistas (galima kreiptis anonimiškai, telefonu, el. paštu, paštu; kontaktai nuorodoje https://vaikoteises.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktine-informacija/kontaktai-1-1/teritoriniai-skyriai).
  • mokyklos socialinis pedagogas ir (ar) psichologas
  • medicinos įstaiga (poliklinika, ligoninė)
  • Vaiko teisių linija, jei tau iškiltų klausimų ar tiesiog pritrūktų drąsos pačiam į ką nors kreiptis, visuomet gali parašyti mums laišką el. paštu konsultacijos@vaikoteises.lt arba skambinti nemokamu telefonu 8 800 10800.

Emocinė parama

  • Vaikų linija (nemokamu telefonu 116 111, darbo laikas I–VII, nuo 11 iki 23 val.)
  • Jaunimo linija (nemokamu telefonu 8 800 28888, darbo laikas I–VII, visą parą)

Paskaityk

pozityvi tėvystė

Pozityvi tėvystė – auklėjimo modelis, kai tėvai pirmenybę teikia ne bausmėms už vaiko netinkamą elgesį, o tinkamo jo elgesio skatinimui. Šio modelio principas yra auginti vaiką jį padrąsinant, bet ne baudžiant, o netinkamą vaiko elgesį keisti nenaudojant psichologinio ir fizinio smurto. Pozityvios tėvystės tikslas yra auklėti drausmingą, mokantį bendrauti, bendradarbiauti bei valdyti savo emocijas vaiką.

Kai kuriems tėvams gali pritrūkti žinių bei įgūdžių taikyti pozityvios tėvystės modelį, tačiau turint noro, visada galima gilinti savo žinias bei įgūdžius dalyvaujant įvairiose pozityvios tėvystės mokymų programose, skaitant literatūrą, informaciją internete ir kt. Žemiau pateikiame interneto svetaines, nuorodas, knygų pavadinimus, kur galite rasti naudingos informacijos pozityvios tėvystės ir vaikų auklėjimo temomis.

Taip pat informuojame, jog galite skambinti į „Tėvų linija“ nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 (darbo laikas I–V, nuo 11 iki 13 val., nuo 17 iki 21 val.) ir telefonu pasikonsultuoti su psichologu Jums rūpimais vaikų auginimo klausimais. „Tėvų linija“ skirta padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, aptarti dažniausiai kylančias bendravimo su vaikais problemas, ieškoti bei rasti geriausius sprendimus konkrečiu atveju.

Interneto svetainės:

www.pozityvitevyste.lt

www.tevulinija.lt

www.jievaikai.lt

www.mestevai.wordpress.com

www.laimingasvaikas.lt

https://svelnitevyste.lt/

Literatūra:

Aušra Kurienė (2019), „Kaip užauginti žmogų“

Aušra Kurienė (2019), „Kaip užauginti žmogų“

Roma Šerkšnienė (2012), metodinė priemonė tėvams „Pozityvi tėvystė“

Roma Šerkšnienė (2012), metodinė priemonė tėvams „Pozityvi tėvystė“

John W. James, Russell Friedman su dr. Leslie Landon Matthews (2009), „Kai sielvartauja vaikai“

John W. James, Russell Friedman su dr. Leslie Landon Matthews (2009), „Kai sielvartauja vaikai“